Popis řeky

 

Řeka Berounka, která je 138, 9 km dlouhá, začíná soutokem Mže a Radbuzy a končí na 64 km soutokem s Vltavou. Území, kterým Berounka protéká, patří téměř po celé své délce k nejlépe dochované přírodě u nás.

Po cestě projíždíme několika chráněnými krajinnými oblastmi Křivoklátska a Českého krasu, dále také přírodními parky Radotínského údolí, Chuchelského háje, Hřeštihlav, Rohatin a Horní Berounky.

Stanování na těchto místech je vymezeno vyhláškami, a proto je lépe přespávat v kempech a tábořištích.

Součástí této romantické krajiny jsou i historické památky od keltských (Stradonic u Berouna), přes středověké hrady ( Týřov, Křivoklát, Karlštejn), až po technické památky 18. století, které byly poháněny vodou ( mlýny, hamry, pily, hráze a jezy).

Celý tok Berounky je sjízdný v podstatě celoročně. Doporučené minimálmální stavy pro splutí jsou 60 cm jak na vodočtu v Plzni, tak na vodočtu pod Berounem.

Vzhledem k absenci velkých kamenů v řečiště se dá jet i za nižších stavů vody.

Obvyklá doba za kterou se dá Berounka pohodlně sjet je 4-6 dní.

Po celé délce je řeka Berounka klidnou, pomalou řekou s dlouhými úseky bez proudu, jež se vyskytují před častými jezy. Neklade velké nároky na vodáckou vyspělost, a proto je vhodná pro začátečníky, kteří si bez obav mohou odbýt vodácký křest.

Do všech míst  na řece, kde lze zahájit nebo ukončit plavbu, Vám naše půjčovna lodí Berounka - PePa Jesenice přepraví kompletně vybavevé plastové lodě  typu Vydra a Tukan  příslušenstvím.

 

Novinky

Příjem objednávek

16.02.2024 00:00
  Příjem objednávek pro nadcházející sezonu 2024 přijímáme již od 23.2.2024 Čím dříve uzavřete závaznou objednávku u naší půjčovny, tím levnější služby u nás pořídíte.Viz: Ceník